Üdvözöljük honlapunkon!
A Kadarkúti-Nagybajomi Kistérségi Közkincs Kerekasztal működésére a 2009-es évben merült fel az igény. A kistérség polgármesterei, egy szakmai tájékoztató után egyhangúan támogatták, és örömmel vették a kulturális ágazat ősszefogását célzó együttműködést. 2009 júniusában postázásra kerültek a meghívók és tájékoztató levelek, melyek a települések önkormányzatait, oktatási, közművelődési és közgyűjteményi intézményeit, továbbá a kulturális iparral foglalkozó vállalkozókat, kulturális társadalmi szervezeteket célozták meg.
A Kadarkúti-Nagybajomi Többcélú Kistérségi Társulás, a területén fellelhető kulturális szervezetek közötti együttműködések fellendítése céljából, Közkincs Kerekasztal létrehozására tett javaslatot 2009. június 10-én.
A Közkincs Kerekasztalhoz 25 szervezet fejezte ki csatlakozási szándékát. A csatlakozók döntő többségét a társadalmi szervezetek teszik ki 17 fővel, míg az önkormányzatok képviselői 6, a közösségi színterek 5 fővel képviseltetik magukat. Több olyan személy van, aki egyszerre képviseli települése önkormányzatát, illetve valamelyik civil szervezetet, így a tevékenyen részt vevők száma 21 fő. A Közkincs Kerekasztal koordinálásával a kadarkúti id. Kapoli Antal Művelődési Ház lett megbízva.
A Kadarkúti-Nagybajomi Többcélú Kistérségi Társulás 2009 júniusában benyújtotta pályázatát az Oktatási és Kulturális Minisztérium Közkincs Programjának pályázati felhívására, melyet új Kistérségi Közkincs Kerekasztal létrehozására, támogatására írtak ki. A pályázat nyert, így az érdemi munka 2009 novemberében kezdetét is vehette.A fő cél az volt, hogy a kistérség településeinek kulturális állapotait feltérképezzük. Ennek érdekében minden ülést más településen tartottunk. Ellátogattunk többek között Szennába, Kaposszerdahelyre, Kaposmérőbe és Kaposfőre, valamint Csököly is bemutatkozott az egyik ülésen. 2010 májusára elkészült a kistérség értékleltára, valamint egy rendezvénynaptárt is sikerült 9.000 példányban eljuttatnunk minden településre.
2010 júniusában a Társulás a Közkincs Kerekasztal további működésének támogatására is beadta pályázatát, mely újfent sikeresnek bizonyult. 2011 januárjától folytattuk a feltáró munkát, ellátogattunk Nagybajomba, Csökölybe, Bárdudvarnokra, valamint egy tanulmányút keretében a Komlói Kistérségi Közkincs Kerekasztal munkájába is betekintést nyerhettünk. Immáron nyomdai formátumban is elkészült a Kistérségi Értékleltár 1000 példányban, melyet minden településre ki szeretnénk juttatni. A Közkincs Kerekasztal logóját egy grafikus készítette el. Hosszabb távra is szerettük volna meghatározni a kistérségen belül a jövőbeli kulturális együttműködéseket, fejlesztéseket, ennek érdekében elkészítettük a Kistérségi Kulturális Stratégiát.
Jöböbeni célunk, hogy a kistérségben még inkább alakuljon ki működő, eredményes partnerségi kapcsolat a kultúra területén feladatot vállaló emberek között, mely a közös tervezésre, cselekvésre egyaránt kiterjed. A résztvevők közös elemző és előkészítő munkával váljanak képessé a különböző pályázati források lehívására, készüljenek közös pályázati projektek. Szeretnénk, ha erősödne a kulturális tevékenység, és az e területen szerepet vállalók társadalmi presztizse.
A Közkincs Kerekasztal koordinálásával megbízott id. Kapoli Antal Művelődési Ház munkatársai, nagy szakmai elkötelezettséggel állnak a kistérség kulturális ügyeinek előmozdítása felé, sikerült kézzel fogható eredményeket produkálni, de belátható, hogy csak közös erővel, közös tenni akarással építhetjük tovább a kultúra jövőjét.
|